Отзыв KIA Sportage 2019 1.6 бензин на механике

Чернигов

30.11.2019

Год, пробег: 2019, 1.700 км
Компл.: Comfort

Расход топлива в городе: 9.5 л/100км, по трассе: 6.5 л/100км, средний: 8.1 л/100км

Вітаю усе автомобільне товариство! У цьому році став власником Kia Sportage. Більше ніж за місяць проїхав майже 2 тис. км.

Придбав у офіційного дилера, чекав близько 1 місяця, оскільки вдалося домовитися про обмін авто між салонами. Водночас, дуже вдячний за корисні подарунки, які мені надав автосалон (сигналізація з автозапуском, килими по салону та у багажник, секретки для колісних дисків, захисна сітка радіатора). Все додаткове обладнання було встановлено в сервісному центрі достатньо якісно.

Не сподобалося, що в комплектації не було ніяких ключів, запаски, домкрату. Усе це довелось вирішувати самому - враховуючи цікавий експіріанс із вирізанням під запасне колесо у пінопластовому органайзері. Сервіс нажаль відмовився цим займатися.

Запаска на металевому диску обійшлася близько 5000 грн. Домкрат ледь знайшов, майже аналог оригіналу за 400 грн.

На рахунок обклейки захисною плавкою, так і не вирішив. Ціна питання 15 тис. грн. (бампер повністю, частина капота, дзеркала, пороги, абсолютно вся оптика, полку багажника, частину передніх крил).

Обробку до зими дна автомобіля ще не робив і не знаю, чи варто, оскільки в салоні запевнили, що це питання як мінімум потрібно вирішувати не в першому році експлуатації.

Отже, переходжу до більш важливого:

Обирав авто близько року, хоча підбором авто для себе займався протягом останніх 5 років. Спочатку цікавили седани та універсали, однак, коли відвідував салони із сім'єю, то відразу відчув наскільки простір салону седанів та універсалів замалий, хоча багажне відділення компенсує будь-які потреби у перевезенні достатньої кількості вантажу.

Відтак, останній рік цікавився виключно кросоверами керуючись двома критеріями: простір салону та кліренс, що для наших доріг надзвичайно актуально.

В кошику бажань були автомобілі, які відповідали моїм фінансовим можливостям:

KIA Sportage - сподобались: дизайн, комплектація, посадка в салоні, якість матеріалів.
Hyundai Tucson - сподобалась якість матеріалів салону, трішки краща динаміка ніж Спортейдж.
Renault Kadjar - сподобався виключно зовнішній дизайн в іншому машина не вразила, особливо у внутрішньому просторі.
Nissan X-Trail - класний силовий агрегат, базова комплектація недешева, і немає багатьох потрібних речей.
Ford Kuga - не сподобалась в інтер"єрі взагалі, оскільки надто дешеве виконання.
Nissan Qashqai - машина класна, однак турбований двигун, малий багажний відсік.

Обрав саме Спортейдж, оскільки шукав вдале поєднання ціни, комплектації, якісного виконання, економічних характеристик, простору та сучасного дизайну.

А тепер трішки конкретики:

Розхід палива: Я проїхав 1700 км. При співвідношенні 60% -місто, 40% -траса, середній розхід 8.1 л/100км. на механіці і ще не пройшов обкатку!

Розхід по місту: для розуміння в основному дистанція 4.5км. та 3-5 світлофорів в залежності від варіанту маршруту, середня швидкість 45км. Відтак, розхід коливається від 9.5 до 8.0. Звичайно на вихідних можна промчатися (70-80км./год) по об'їзній дорозі (4км.) і тоді отримати поточний розхід 7.4 л/100км

Траса: в основному дистанція 160 км., швидкість в діапазоні 80-100км/год розхід мав 6.0 - 6.1 л/100км., коли по цьому ж маршруту їхав швидше в діапазоні від 90 - 130 км./год., тоді середній розхід зріс до 6.8-6.9 л/100км.

Середній розхід на бортовому за накопиченими даними складає 8.1 л/100км.

Ще особливість, але це більше суб'єктивно: якщо їхати за допомогою круїз-контролю, тоді розхід дещо більший ніж коли ти контролюєш швидкість в заданому діапазоні самостійно.

Так, дійсно якщо їхати швидше від 110 км./год., то розхід буде рости. Оптимальна швидкість 100 км./год.

Комфорт: Не рахуючи шумну зимову гуму дороги майже не чутно, виключення це коли рухається по заліпленій від ям нашвидкоруч дорозі або маленьким ямкам - звук від роботи підвіски чутно. Двигун в діапазоні до 1700 обертів майже не чутно, на 2 тис. починаєш щось чути з відсіку двигуна, на 3 тис - двигун вже трішки чутно але достатньо комфортно (на 6 передачі це близько 110 км./год.).

Простір салону це просто бомба для такого класу кросоверів. Багажник такий собі, колеса перевести можна, однак коли потрібно вести чимало речей і якось їх розпихати, то це вже проблема. Починаю набувати рис європейця, перейшов від перевезення мішків з картоплею до пакетиків із супермаркету :)))

Якість матеріалів задовольняє: пластику кокпіту та приладної панелі, тканини сидінь, а також виконання зі шкіри керма та МКПП.

Турбує скрип від задньої шторки багажнику, після кількох спроб пошуку все-таки знайшов - проблема в пазу де фіксується шторка коли її фіксуєш у відкритому положенні. Гадаю силіконовий зміщувач - вирішить це питання. Інших питань до сторонніх звуків у мене не має.

Комфорт в салоні на висоті враховуючи усі плюхи комплектації "Комфорт": підігрів, круїз, автосвітло, та датчики дощу.

Мультимедіа - якісне виконання, багато класних функцій: миттєве підключення телефону, навігація з телефону, камера заднього руху, відмінні якості звучання.

Клімат - працює на відмінно!

Силовий агрегат і динаміка: Звичайно, коли обирав це авто багато читав і розумів, що 1.6 це значно слабуватий двигун для 1.5 тонного автомобіля. Я це розумів і в цьому аспекті з розумінням відношусь до цієї даності. Оскільки це авто сімейне, то для мене важливо дістатися із точки А в точку Б, з максимальним комфортом і з урахуванням економічної доцільності.

Динаміка авто можлива, але не потрібно чекати на миттєве прискорення, обгін це питання більше до розуміння можливостей свого авто з урахуванням вантажу і водійської майстерності з урахуванням ситуації на дорозі. Цей автомобіль для комфортної, але не швидкої їзди.

Мені подобається дизайн і стиль автомобіля, він дійсно сучасний і у своєму виконанні виглядає значно дорожчим. Я задоволений своїм автомобілем! Це авто створене для мандрівок і вам буде комфортно в ньому пересуватися.

Всім бажаю успіхів!

Комплектація.
Якість матеріалів салону.
Мультимедія.
Простір салону та оглядові можливості для водія.
Кліренс та комфорт ходу.
Естетичне задоволення від авто.

Невеличкий скрип шторки багажного відділення.
Розхід палива по місту.
Відсутність парктроників.
Відсутність запасного колеса та домкрату.

Совет покупателю: Для тих хто обирає комфортний кросовер в діапазоні від $19 до $21 тис. Спортейдж саме те авто, яким ви будете задоволені!

Обсудить отзыв про KIA Sportage 2019

Shep

мне кажется у нас люди преувеличивают значение запаски .. когда она с завода идет , ок пусть лежит, а специально покупать ... я 10 лет за рулем постоянно, ездил везде и в любое время года и ни разу не доставал запаску...хотя гвоздя ловил как и все , для этого лежит в багажнике компрессор , подкачал , доехал до ближайшей шиномонтажки, звклеял , поехал дальше... можно конечно и рубануть резину в яме.. но для этого профиль должен быть 50 и меньше

poradnyk

Shep, по місту десь так, а коли далекі мандрівки часті то різне буває. Хоча тепер є різні антипроколи і т.п.. тому можна і без запаски.

Wert

Shep, 7 років теж без запаски обходився- продав років 3 назад

Бандерівець

Вибачте , але я Вас трохи засмучу на спортейжах бензинові одноразові двигуни які проходять 70 -100 тисяч.

Shep

Бандерівець, это точно про 1,6? про 2.0 знаем, а вот про 1,6 еще не слышал такого

Slavik0080

Shep, на европейских форумах вроде как много инфо,но сам лично не читал.Они ж вообще отказались от этого мотора,как от супер геморойного,Паша об этом говорил.

Andriy S

дуже хороший відгук, у мене на жаль роззхд в місті 11 літрів на механіці, на трасі 7,2 - середні 9,1, не підкажете де заправляєтесь?