Nissan X-Trail. Міняючи філософію

Розповісти друзям:

Знайомство з новим поколінням кросовера Nissan X-Trail у InfoCar.ua відбулося навесні цього року в далекій і сонячній Португалії. І ось у вересні новачок дістався до наших широт, знову напрошуючись на тест, але тільки вже в наших реаліях. Давайте ж перевіримо, що "скаже" новий X-Trail з приводу наших доріг, а ще спробуємо поганяти його по легкому бездоріжжю. На тест-драйв ми вибрали бензинову версію, і це виявилася топова комплектація LE з навігацією (Style & Navi). Зробили ми це не тільки тому, що дизельну версію Паша Кащук вже випробував, а почасти через цінового позиціювання. Давайте поглянемо на ціни і комплектації!

Стартовий прайс на новий Nissan X-Trail XE складає 29.300$ за монопривідний автомобіль з 2-літровим бензиновим двигуном і "механікою". Ціни на версію з мотором 2.5 починаються від 36.600$ А на дизельний X-Trail - аж з 39.400! Тому як доступний від тільки в топових комплектаціях, та й то виключно з "механікою". Вартість нашого X-Trail ненабагато більше - близько 43.000$ Додам, що і версія 2.5, і дизельна 1.6 запропоновані у нас тільки в повноприводному виконанні.

Ліньки читати статтю? Дивіться детальний відео-тест:

Таким чином, прихильники дизельних кросоверів у випадку з новим X-Trail фактично позбавлені вибору, оскільки можуть обирати між максимальною і самою максимальною комплектаціями, і до того ж не мають альтернатив по коробці передач. Тоді як двигун 2.5 хоч і агрегатується тільки з автоматом-варіатором і повним приводом, зате доступний абсолютно у всіх комплектаціях. Точно так же, як і 2.0 в зв'язці з повним приводом і варіатором.

З історії моделі

Nissan X-Trail з'явився в 2001 році і був для компанії первістком в класі середньорозмірних кросоверів. Оскільки у моделі не було попередників, для нерамного кросовера використовувалася легкова платформа Nissan FF-S, що лежить в основі десяти різних моделей, найпопулярнішими з яких є Almera і Primera. І хоча платформа передньопривідна, X-Trail з народження був наділений повним приводом, що підключається. Досить самобутній дизайн разом з оригінальним оформленням салону, головною родзинкою якого була розташована по центру торпедо приладова панель, обумовив успіх першого кросовера від Nissan.

Тому в 2008 році, при зміні поколінь, зовнішня стилістика була максимально збережена, але передня панель отримала все ж класичне компонування. Втім, новий інтер'єр відмінно поєднувався з екстер'єром. І якщо новомодний Qashqai, що з'явився роком раніше, називали більше "для дівчаток", то X-Trail залишався "чоловічим" кросовером. Хоча і платформа, і багато в чому технічна начинка у них однакові.

Цікава деталь: заводський індекс першого X-Trail - T30, точно такий же був у радянського передвоєнного танка. Хоча, паралелі проводити, звичайно, не варто.

Дизайн


А от у третьому поколінні від усталеної концепції дизайну нісанівці вирішили відмовитися. Зрозуміло, що сучасна мода диктує свої умови, і хочеш чи ні, слідувати їй доводиться. І все б добре, якби свою лепту не внесла всюдисуща уніфікація. Якщо взяти новий Nissan X-Trail сам по собі - все відмінно: округлі лінії, впізнаваний передок зі злегка "примруженими" фарами і V-подібним молдінгом по центру радіаторної решітки; добре видимий рельєф капота, крил і бічних панелей. Але якщо поставити його поруч з новим Qashqai... То виявиться, що вони дуже схожі! І якщо власнику Qashqai така схожість може потрафити, господар X-Trail навряд чи буде в великому захваті. Розрізнити ці дві моделі "в фас" сходу насправді важко, добре хоч корма щонайменше відрізняється оптикою! Таким ходом в Ніссан сподіваються розширити аудиторію покупців і зокрема збільшити її жіночу частину. А глобальна уніфікація дозволить зменшити виробничі витрати.

Зовні новий X-Trail здається крупніше попереднього і це частково вірно. Він довше і ширше, а колісна база зросла аж на 76 мм! Зроблено це не тільки щоб дарувати пасажирам більше простору, а й для того, щоб розмістити їх більшу кількість, тобто 7. Але забігаючи наперед скажемо, що до нас такі версії поки не поставляються.

В салоні

Сідаючи всередину, я знову відчуваю потужне дежавю, а новий Qashqai, що стоїть на корпоративному паркінгу Nissan навпроти, немов підморгує мені - ну що, схожий? Так, чорт забирай, в салоні ці дві моделі також схожі, якщо не сказати ідентичні! Але давайте спробуємо оцінити відсторонено. Дизайн інтер'єру у X-Trail перероблений кардинально, завдяки чому він змінив прямі лінії і навмисну незграбність на плавні і м'які обводи.

Все лаконічно, все на своїх місцях - відчувається плідна співпраця дизайнерів та фахівців з ергономіки. Тим більше тестова комплектація балує мультимедійним комплексом Nissan Connect другого покоління з кольоровим сенсорним 7-дюймовим екраном. Логіка управління їм залишилася колишньою, як і саме меню, тому адаптуватися не доводиться.


Панель приладів стала нарядною і отримала до того ж великий 5-дюймовий екран, що відображає всю необхідну (і навіть більше) водієві інформацію. Всі показання приладів читаються легко - шрифт шкал був змінений мінімально - а меню русифіковане. Продовжуючи розповідь про робоче місце водія, пара слів про рульове колесо. Воно, як і раніше, на три спиці, але стало набагато витонченіше, а кнопками на ньому користуватися тепер зручніше. Сам хват залишився без змін, проте обшивки комфортною перфорованою шкірою тепер немає (зате перфорація з'явилася на сидіннях), але традиційно "завищені" місця хвата присутні і тут.

Крісла зовні схожі з кашкаєвскими, але вже розраховані на сідоків побільше. Як і при розробці багатьох сидінь для Nissan і Infiniti, в нашому випадку також не обійшлося без участі фахівців NASA. Сидіти в них дійсно зручно, от тільки бічна підтримка слабенька, та подушка коротковата. А ще хотілося б більшої кількості регулювань.

І якщо продовжувати критику водійського місця, то хочеться відзначити вельми дивний лівий підрульовий перемикач. Традиційно для японських машин він відповідає не тільки за "поворотники", але ще й за всю світлотехніку. Так ось, спрацьовує він досить туго, через що ви постійно, крім своєї волі, вмикати / вимикати фари. Начебто дрібниця, але дратує.


Повертаючись до мультимедійної системи відзначимо, що точно така є лишу всього у трьох модифікаціях, дві з яких є топовими. Крім програвання музики за допомогою 6 динаміків, GPS-навігації з картами ближнього зарубіжжя вона вміє зв'язуватися зі смартфоном, отримуючи за допомогою нього доступ в мережу Інтернет. Під час щоденної експлуатації порадували великі кнопки в меню і логічна навігація. А ось камери кругового огляду все ще не балують якістю картинки.

Блок клімат-контролю тепер більше кнопковий, а зручні "крутилки" збереглися тільки для регулювання температури. І нарешті він обзавівся власним екраном з чіткими і зрозумілими піктограмами. Придивлятися, як раніше, що ж ви там таке ввімкнули, вже не доводиться! Більше уваги приділили і центральному тунелю. Особливо потішили підстаканники з окремими (!) воздуховодами! Шайба вибору режимів трансмісії притулилася тут же - це вже свого роду "візитка" кросовера. Ще один привіт з минулого - кнопки підігріву передніх сидінь. Втім то дрібниці, пішли дивитися задній ряд!


Ось тут інженери Nissan, на мій погляд, змогли виправити головний недолік попередніх поколінь - тісноту заднього дивана. І дверний отвір був невеликий, і вільного простору (особливо у випадку з панорамним дахом) замало. Тепер все це в минулому! Двері відкриваються на широкий кут, надаючи зручний доступ на другий ряд сидінь. Запасу місця в ногах більше, ніж достатньо, так само як і над головою, і це у версії з панорамним дахом! За таке роздолля говоримо спасибі 7-місцевій версії. Нехай вона у нас і не продається, свою позитивну лепту все ж внесла. Сам диван може регулюватися як по куту нахилу спинки, так і в поздовжньому напрямку (в пропорції 60 на 40), причому в досить пристойному діапазоні, майже дістаючи до передніх сидінь! Зроблено це не тільки для задніх сідоків, але більше для розширення можливостей з перевезення багажу.

Багажник

За технічними характеристиками обсяг багажного відділення повинен складати цілих 600 літрів, що на 50 більше, ніж у попередника. Але за фактом його на порядок менше - левову частку з'їдає повнорозмірна запаска в підполі багажника. Далі власникові вирішувати самому - залишатися з запасним колесом або збільшувати місткість "трюму". При бажанні п'яте колесо можна витягнути і легко переставити фальшпідлогу нижче.


Оригінального поділу багажника, як на другому поколінні тут немає, зате у всіх комплектаціях крім базової мається електропривод відкривання і закривання п'ятої двері, причому як зі звичайною клавішею відкривання зовні, так і з сенсором безконтактного доступу! Коли руки зайняті кульками з того ж супермаркету - це дуже зручно!

Драйв

По частині драйву ми не чекали великого одкровення, адже бензинові мотори - і 2.0, і 2.5 - залишилися колишніми. Дивно, чому зі зміною поколінь нісанівці не замінили хоча б один з них. Втім, їх злегка модернізували, домагаючись більшої ефективності та економічності. Разом з цим буквально на кілька кінських сил підросла і потужність. У нашому випадку до 171 конячки. Також зросла і "максималка" - до 190 км/год. А ось до "сотні" X-Trail тепер розганяється за 10.5 секунд.

Взагалі, потрапивши за кермо нового X-Trail і проїхавши на ньому перші кілометри, я безпомилково впізнаю в ньому Nissan. Якщо б попросили вгадати - думаю не помилився! Енергійне підхоплення з низьких оборотів, характерні нотки роботи двигуна, легке кермо, знайома робота коробки-варіатора. Для міста потужності двигуна 2.5 цілком достатньо, а іноді навіть з надлишком. Причому бадьорі підхоплення зі старту створюють відчуття ще більшої потужності і тяги. Для того, щоб їхати плавно, працювати акселератором слід дуже акуратно. Задачу значно полегшує кнопка "Еко", яка врівноважує жвавий характер X-Trail на низах, а заодно сприяє паливної економічності.

Варіатор X-Tronic зазнав деяких змін, які явно пішли йому на користь! Він став спритнішим, отримав 7, а не 6, як раніше, віртуальних передач, і тепер не підвисає на одних і тих же оборотах під час розгону. Зараз при режимі "тапка в підлогу" коробка працює, як класичний "автомат", доводячи обороти до максимуму, і трохи скидаючись при перемиканні на наступний щабель. А ще інженери навчили його гальмувати передачами. Це дуже добре відчувається в ручному режимі, і ті хто любить ним користуватися, напевно оцінять це вміння.

Не будемо приховувати - підвіска стала об'єктом нашої пильної уваги. Її схема залишилася колишньою - стійки Мак-Ферсона попереду і багатоважільна схема ззаду. Зате тут з'явилася функція Active Ride Control, що присутня у всіх версіях, яка покликана гасити поздовжні коливання кузова. Її робота ніяк не регулюється водієм, але на хвилях покриття X-Trail дійсно розгойдується не сильно.


Не дуже великі ями, нерівності, стики і заплатки кросовер проходить добре - з належним рівнем їх згладжування. Деякі з них і зовсім можуть залишитися для вас непоміченими. Але більш серйозні дефекти полотна будуть зустрінуті передньою підвіскою досить жорстко і до того ж шумно. Так, передні стійки жорсткіші, ніж задні, хоча як правило, більш болісно на такі речі реагує саме корма. Ходи підвіски невеликі, і нам здалося, ніби хід і енергоємність передньої апріорі на третину вибрана.

Ну і шумоізоляція вносить свою негативну лепту. На жаль, похвалити її не вдасться. Перебуваючи за кермом, ви чуєте не тільки звичайні зовнішні шуми, а й те, як автомобіль проходить вищезгадані дефекти дорожнього покриття, посилюючи не найбільші позитивні враження від ходової. Добре хоч по своїй жорсткості підвіска знаходиться на середньому рівні, не дозволяючи машині сильно кренитися в поворотах. До речі, нова фішка Active Trace Control, яка при необхідності бореться з недостатньою обертальністю, є тільки у 2-літрових бензинових X-Trail.

Отже, прийшов час з'їхати з асфальту і "зацінити" новий X-Trail на бездоріжжі. Спробуємо сильно не старатися! По частині техніки маємо кліренс в 205 мм (за нашими замірами), крутний момент в 233 Ньютон-метра і фірмову нісанівську систему повного приводу All Mode 4х4, яка за допомогою шайби дозволяє вам вибрати монопривід, автоматичний повний або примусовий повний привід, з розподілом 50 на 50. Відповідає за його реалізацію багатодискова муфта, керована електронікою. Особисто мені така система дуже подобається, тому як залишає водієві право вибору, а не змушує цілком довіритися електроніці. До того ж, за хороших дорожніх умов можна повністю відключати повний привід, роблячи X-Trail передньопривідним.

Оскільки підходящого болітця не знайшлося (не гнати ж паркетник в серйозні хащі?), позашляхові експерименти вирішили провести на нашому улюбленому горбку. Звичайно, відразу вибрали примусовий повнопривідний режим і приступили до штурму. Проїхавши трохи, X-Trail фактично зупинився. Невже приїхали? Однак, трохи побуксовав, він, немов зібравшись із силами, приступив до боротьби з діагональним вивішуванням! Звичайно, абсолютно шосейна гума, вдягнута на диски 18-го діаметру, якою кросовер комплектується з заводу і бруствер, в який він у результаті уперся переднім бампером, не дозволили нам перевалити через горбок... (жарт!), але наочно показали, що X-Trail як і раніше не безпорадний поза доріг.

І наостанок про витрату палива. Вона закріпилася на хорошому, але не рекордному рівні. В звичайному ритмі - 10-11 літрів, не менше, і тільки в еко режимі та у разі акуратної їзди без потрапляння в затори, можна опуститися нижче "магічної" десятки.

Підводимо підсумки

Отже, новий Nissan X-Trail оновився на догоду сучасній автомобільній моді і в гонитві за більшим числом покупців. З одного боку, це абсолютно логічно і справедливо, з іншого - модель втратила свою самобутність, яка виділяла її з самого першого покоління. Навіть друга генерація, незважаючи на свій уже поважний вік, все ще знаходила собі прихильників.

Свою лепту внесла і всюдисуща уніфікація, що зробила X-Trail схожим на Qashqai. Звичайно, "молодший братик" цьому тільки зрадів, але чи задоволений старший? Судячи з насупленого погляду - ні. Але, жарти в сторону! Якщо говорити серйозно, то зараз X-Trail доведеться поборотися за місце під сонцем. Ті елементи, на які ми робили ставку до появи кросовера на нашому ринку, поки не дають йому конкурентної переваги. Йдеться про 7-місцевий салон - його поки немає, та дизельний двигун, який доступний тільки в максимальній комплектації, а це значить за ціною близько 40 тисяч доларів.

А кого з конкурентів оберете Ви? Клікніть на авто, яке обрали, та дізнайтесь його рейтинг!
Hyundai Santa FeHyundai Santa Feнема ціниKIA SorentoKIA Sorentoнема ціниHonda CR-VHonda CR-Vнема ціниToyota RAV4Toyota RAV4нема ціниSubaru ForesterSubaru Foresterнема ціни
Ford KugaFord Kugaнема ціниRenault KoleosRenault Koleosнема ціниNissan X-TrailNissan X-Trailнема ціниMitsubishi OutlanderMitsubishi Outlanderнема ціни

Зате X-Trail став набагато сучасніше, просторіше і краще оснащений. І я маю на увазі не тільки мультимедійну систему і панель приладів, але і кількість електронних помічників, що роблять водіння спокійніше і безпечніше. Разом з новим поколінням кросовер підріс, і тепер змагається не тільки з колишніми конкурентами, в числі яких Mitsubishi Outlander, Ford Kuga, Subaru Forester і Renault Koleos, а й може спробувати нав'язати боротьбу Hyundai Santa Fe і KIA Sorento.

24 жовтня 2014 года. , InfoCar.ua

Обсуждение тест-драйва X-Trail

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація
benificiar  

Да, было время когда все авто были разными...интересно, сколько еще будут универсализировать линейку и дизайн. Вы посмотрите на представленные выше машинки - все почти 1 в 1. Так и хтрейл стал похож на кашкая или наоборот. Платформенный дизайн = безликость. имхо. А так машинка наверное стоящая своих денег

+8-1ВІДПОВІСТИ  
forgiven  

Давайте усі разом зробимо маленький зрівняльний тест по ТТХ трьох японських конкурентів кроссоверів: дизельних Ніссана Х-трейл, Мазди СХ-5 і Тойоти РАВ4... І що ми маємо? У СХ-5 і РАВ 4 при майже однаковій цінві і витратам пального набагато краща ДИНАМІКАі- вдчутно.. В додачу у СХ-5 в активі ще присутня автоматична трансміссія... Мені одному здається, що при теперішній ціні дизельного повнопривідного Х-трейла з відсутністю (поки що,будем надіятись) 7-місної версії про якісь конкурентні переваги- ...ВЗАГАЛІ! -не йдеться? Прикро,дуже прикро... Раніше Х-трейл був відчутно дешевше РАВ 4 та СХ-5а не ДОРОЖЧЕ!(як зараз)... І це при відчутно слабшому дизельному двигуні... А зараз навіть переваги в меньшій ціні у нього-немає... www.infocar.ua/compare_15683-14693-11052.html

+13-2ВІДПОВІСТИ  
sergxp  

Хтрейл будут выбирать те кому понраыилась внешность кашкая , но хочется побольше. Да, двители тут не фонтан (старье бензиновое) по экономичности/ мощности (ему бы дизель новый лошадей на 180-240!) , но внешность и салон на уровень выше чем в СХ5 ( старая уже очень модель как по внешности так и по уровню оснащения ассистентами, качеству отделки салона, но двигатели все ще хорошие ) ну и Рав4 так же уступает по внешности и салону, хоть дизель 2.2 у него интересный.

+3-4ВІДПОВІСТИ  
benificiar  

сх-5 старая модель!?

+1-4ВІДПОВІСТИ  
Rommel  

Вот скажите кто с первого взгляда сейчас может отличить Икс-Трейл от Кашкая? Что трудно было сделать хим хоть морды разные? Ну вот не цепляет внешность и все

+13ВІДПОВІСТИ  
Hicks  

Продажи конечно будут, дизайн новой линейки Ниссанов классный. Но! Трейл всегда был каким-то другим, одним в своем роди что-ли. А сейчас действительно, отличают его от Кашкая только размеры. Жаль. Нет той брутальности. Да и технические характеристики не впечатляют.

+5-1ВІДПОВІСТИ  
Gannibal Lector  

дизеля с полным приводом нет, бензин традиционно прожорливый. За эти деньги можно выбрать. Выбор правда небольшой...

+6-1ВІДПОВІСТИ  
Qasder Azx  

Был небольшой джип с мужским дизайном и хорошим функционалом за приемлемые бабки. Стал безликий стандартизированый унисекс. Провалили модель.

+9-2ВІДПОВІСТИ  
dftt  

Ну сносил я трейл коламбия 2005 до аварии в хлам. Новый кашкай дизель у меня. Хоть я не девочка ,а папочка с тремя детьми. Расход 6 литров. Автомат. А для месива куплю себе НИВУ. (Это мечта. Как у Порошенко стать продавцом мороженного в Зоопарке)

+4-7ВІДПОВІСТИ  
Vladimir_Kh  

Вчера был на презентации, попробовал 1,6 дизель на механике и 2.5 бензин. 1.6 - не хватает мощности даже на механике, машина откровенно слабовато едет, если для города этого хватает, то на трассе каждый обгон нужно будет обдумывать и планировать. Машина стала больше, современнее. Задний ряд сидений выше переднего видно все С кашкаем не перепутаешь, Хtrail больше и солиднее. 2.5 АТ динамика сумашедшая, по ощущениям до 100 разгоняется очень шустро, в повороты даже на скорости входит хорошо и цепко держит дорогу (прошу прощения у менеджера Фрунзе-авто за пару седых волос) . Вообщем хорошая интересная машина, пока не смотришь на ценник ... Со старым Хtrail не сравнить это совсем друга машина, больше похожа на Мурано, но в ней нет ощущения что едешь в "джипе", еще один красивая и похожая на остальных машина. Хотя если цены чуть упадут то машина найдет своих покупателей.

+3ВІДПОВІСТИ  
Qasder Azx  

та ладно вам! в динамике дизель как раз гораздо интереснее бензинки выглядит))

+3-4ВІДПОВІСТИ  
avtorv  

Смущает общий дизайн с кашкаем, я их не отличаю на площадке возле автосалона, нужно подойти ближе и увидеть разницу. На Х-Trail ещё не ездил, кашкай тестировал. Кашкай шумная и твёрдая табуретка на неровной дороге, надеюсь тут всё продумали.

+2-1ВІДПОВІСТИ  

Потрібна авторизація

Вхід | Реєстрація

Відгуки про Nissan X-Trail

Василий
Украина, Киев
20.12.2008

Неплохой автомобиль. Для езды по городу и по небольшому бездорожю, вполне подходит. Коробка автомат + автовключение полного привода, в эстримальных условиях просто супер! читати відгук

Михаил
Украина, Киев
04.02.2014

Добрый день! Вот недавно стал счастливым обладателем данного авто)) Купил по скидке так как 2013 года выпуска. На данное время проехал всего 780 км. впечатления от машины хорошие. Дорогу держит хорошо читати відгук

Автобазар InfoCar.ua

Продаж б/у Nissan X-Trail

Nissan X-Trail 2018 Nissan X-Trail 20950$ 2018